PRIIMERA CATALANA SÈNIOR MASCULINA, GRUP ÙNIC, 1ª FASE (30ª JORNADA) ÚLTIMA JORNADA

MOLINS DE Q-CE. MOLINS DE REI   35   Marc Escoda, Ferran Acuñas, Pau Rebollo(10), Xavier Anducas, Martí Català(2), Marc Vives(3), Aitor Nieves, David Garcia(2), Guillem Bassa(2), Pol Martorell(3), Carlos Pueyo(4), Pau Vicens(3), Arnau Santacatalina(4), Roc Beumala, Roger Ruiz i Sergi Almagro(3).

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B   42   Guille Sanz, Raul Molero, Quim Peropadre(3), Cristian Sangó(1), Ruben Ridao(1), Ferran Llopart(9), Alec Lagarde(2), Sergi Ureña(4), Marc Ruiz(2), Brayan Stiven Mezquita(11), Jorge Aparicio(1), Jaume Torras(1), Roger Tur(2), Sergi Estepa(2) i Èric Fernàndez(3).

Àrbitres.- Gemma Lleixà Duran i Rocio Ruiz Serrano (Federació Catalana).

Incidències.- Fluixa entrada (uns 40 espectadors) en el Pavelló Municipal de Molins de Rei.

Marcador parcial cada 5 minuts.-   4-2, 5-5, 8-9, 11-12, 13-15 i 17-20 (descans)

                                                    20-24, 25-27, 28-33, 31-37, 33-39 I 35-42 (final)

    Desprès d´un partit amb festival de gols, a on els atacs han superat clarament a les defenses, els de Sant Esteve Sesrovires han acabat fent una exhibició de bon joc ofensiu en el camp del “campió” el bon equip del Molins de Q-CE. Molins de Rei. Desprès d´un primer periode a on l´equip local ha començat imposant la seva qualitat de la mà del seu millor jugador Pau Rebollo(10 gols), els nois de Fco. Javier Martínez Paris han sabut arribar al descans amb un favorable 17 a 20 gols. A la represa, tot ha seguit igual, els del Baix Nord amb uns imparables Ferran Llopart (9 gols) i l´esquerrà –màxim golejador del partit- el Brayan Stiven Mezquita (11 gols), a l´atac, no han donat cap opció al seu bon rival, que malgrat a disposar de tots els seus millors jugadors no ha pogut fer rés davant de l´allau de bon joc sesrovirenc. Amb aquesta victòria al camp del “campió” i nou equip de Lliga Catalana, els de Sant Esteve Sesrovires tanquen una temporada brillant en el seu retorn a la categoria de plata catalana, amb l´objectiu de la permanència assolit i un magnífic vuitè lloc final, amb un equip en construcció i que de la mà del seu bon tècnic Fco.Javier Martínez Paris a anat a més en una temporada complicada. Molt bé equip, enhorabona i a seguir gaudint de l´handbol… SOM-HI SANES… !!!

 

 

COPA CATALANA MÀSTER/MAXI/VETERANS MASCULINA, SEMIFINAL A PARTIT ÙNIC

MÀSTER H. GARBÍ DE PALAFRUGELL   33

MÀSTER CH. SANT ESTEVE SESROVIRES   26    José Herrera, José Manuel Jiménez, Domingo Nieves, Félix Roda, Guillermo Pueyo, Albert Ortuño, David Casas, Carlos Pueyo i Esteve Civera.

Àrbitre.-  Joan Porxas Gallego (Federació Catalana)

Incidències.- Fluixa entrada (uns 30 espectadors) en el Pavelló Municipal de Palafrugell (Girona)

Resultat 1r. temps.-

   Malgrat a anar molt justets d´efectius i sense el porter titular, els del Baix Nord van plantar cara al seu fort rival gironí a la semifinal de la Copa Catalana Màster, el mateix rival i escenari en que en la darrera temporada van disputar la final d´aquesta competició que tanca la temporada oficial. Bona temporada nois, amb un meritòri tercer lloc final a la lliga regular i aquesta semifinal de la Copa Catalana. SOM-HI SANES… !!!

  

       

RESULTATS EQUIPS DEL CH. SANT ESTEVE (1 i 2 de JUNY):

 

Sènior-A masculí(1ª Estatal): DESCANSA

         

Sènior femení(1ª Catalana): DESCANSA

 

Sènior-B masculí(1ª Catalana): MOLINS DE Q-CE. MOLINS DE REI / CH. SANT ESTEVE-B   (35-42)

 

Sènior-C masculí(4ª Catalana): DESCANSA

 

Màster masculí(+30 anys): MÀSTER H. GARBÍ DE PALAFRUGELL / MÀSTER CH. SANT ESTEVE   (33-26)

 

Juvenil-A masculí(16/17 anys): DESCANSA

 

Juvenil-B masculí(16/17 anys): DESCANSA

 

Cadet masculí(14/15 anys): Fase Final TOP-4 de Primera Catalana a Terrassa

   Dissabte 01.06.2019: Primera semifinal: MOLINS DE Q-CE. MOLINS DE REI / CH. SANT ESTEVE   (24-23)

   Diumenge 02.06.2019: Partit pel 3r/4t lloc: CH. SANT ESTEVE / CH. SANT LLORENÇ-ST.FELIU   (35-26)

Classificació final del TOP-4 de Primera Catalana (Pavelló Sant Llorenç de Terrassa)

1r.- H. ÉGARA

2n.- MOLINS DE Q-CE. MOLINS DE REI

3r.- CH. SANT ESTEVE SESROVIRES

4t.- CH. SANT LLORENÇ-ST. FELIU

   Meritòri tercer lloc dels d´en Ruben Ridao en el TOP-4 de Primera Catalana que s´ha jugat aquest cap de setmana a Terrassa. El nostre porter: Albert Farré ha estat escollit “premi Goalkeeper” com a millor porter d´aquesta Fase Final TOP-4. Enhorabona a tot l´equip, I a l´Albert en particular. SOM-HI SANES… !!!

  

Cadet femení(14/15 anys): 11è. Torneig Triangular “Mariano Ortega” a Esparreguera

BM. ESPARREGUERA / CH. SANT ESTEVE (20-20)

CH. RÀPID CORNELLÀ / CH. SANT ESTEVE (23-21)

Classificació final:

1r.- CH. RÀPID CORNELLÀ

2n.- CH. SANT ESTEVE SESROVIRES

3r.- BM. ESPARREGUERA

 

Infantil-A masculí(12/13 anys): CH. SANT ESTEVE-A / AVANNUBO BM. LA ROCA   (16-29)

   Els de Brayan Stiven Mezquita han caigut a les semifinals de la Copa Catalana davant d´un gran rival. Bona temporada nois… !!!

 

Infantil-B masculí(12/13 anys): DESCANSA

 

Infantil-A femení(12/13 anys): CH. SANT ESTEVE-A / CH. RÀPID CORNELLÀ   (33-25)

 

Infantil-B femení(12/13 anys): DESCANSA

 

Benjamí-Aleví femení (8/11 anys): DESCANSA

 

Aleví-A masculí Nivell 1 Camp Gran (10/11 anys): DESCANSA

 

Aleví-B masculí Nivell 2 minihandbol (10/11 anys): H. CLARET Barcelona / CH. SANT ESTEVE-B   (10-6)

 

Benjamí masculí Albert Falguera (8/9 anys): Han participat a les 25es. 12 Hores de minihandbol de Sant Quirze del Vallès. Han assolit el primer lloc del seu grup a la primera fase, i han caigut als 1/4 de final.

 

Benjamí masculí Roger Pujol(8/9 anys): DESCANSA

 

Benjamí-Aleví mixte Vinya del Sastret(8/11 anys): Promoció

 

Pre-Benjamí mixte(6/7 anys): DESCANSA

 

Patufets mixte(3/4/5 anys): Multiesport

 

Àgora International School Barcelona: Promoció

 

Institut Montserrat Colomer: Promoció

 

Institut Masquefa(12/15 anys): Promoció

 

Màster mixte no federat(+30 anys): Promoció

 

RESULTATS EQUIPS DEL CH. SANT ESTEVE (21, 24, 25 i 26 de MAIG):

 

Sènior-A masculí(1ª Estatal): Copa Catalana, lligueta prèvia

   Dimarts 21.05.2019 – AVANNUBO BM. LA ROCA / CH. SANT ESTEVE-A   (32-21)

   Divendres 24.05.2019 – CH. SANT ESTEVE-A / CH. ESPLUGUES   (29-31)

Amb aquestes dues derrotes el Primer Equip masculí es queda fora de la Copa Catalana, i posa punt i final a un cicle maravellós de cinc anys amb el Dani Ariño i Miquel Herrero com a entrenadors, amb tres finals de Copa i un títol, tres semifinals de la Supercopa Catalana amb el FC. Barcelona d´Asobal en el #SanesArena, un tercer lloc i un segón lloc al grup D de la Primera Estatal, i una histórica Fase d´Ascens a Divisió d´Honor Plata a O Rosal (Pontevedra). Molt agraïts pel vostre esforç, estima, compromís i superació, endavant Sanes… !!!

         

Sènior femení(1ª Catalana): CH. LLEIDA PARDINYES Groc / CH. SANT ESTEVE   (25-26)

   Les noies de Mayka Salor necessitàven guanyar per més de gols al seu rival lleidatà, per a jugar els quarts de final de la Copa Federació, per tant, punt i final a una gran temporada d´un equip molt jove i de gran projecció. Som-hi noies… !!!

 

Sènior-B masculí(1ª Catalana): CH. SANT ESTEVE-B / AVANNUBO BM. LA ROCA-B   (36-30)

   Els de Fco. Javier Martínez Paris van segellar la seva permanencia a Primera Catalana, en l´any del seu retorn a la categoría de Plata catalana, amb un una treballada i gran victòria davant d´un bon rival roquerol. Felicitats a tot l´equip, i endavant Sanes… !!!

 

Sènior-C masculí(4ª Catalana): DESCANSA

 

Màster masculí(+30 anys): MÀSTER UEH. CALELLA / MÀSTER CH. SANT ESTEVE   (27-30)

   Victòria dels Màsters/Veterans en el seu llarg desplaçament a Calella de la Costa, que els permet disputar les semifinals de la Copa Catalana, el proper dissabte 1 de juny un altre llarg desplaçament fins a terres gironines per a enfrontar-nos als Màsters del H. Garbí de Palafrugell.

 

Juvenil-A masculí(16/17 anys): CH. SANT ESTEVE-A / MOLINS DE Q-CE. MOLINS DE REI   (32-19)

   Els de l´Albert Falguera i Jonatan Vila, van tancar una excel.lent temporada amb una contundent victoria sobre els nostres veïns de Molins de Rei.

 

Juvenil-B masculí(16/17 anys): DESCANSA

 

Cadet masculí(14/15 anys): DESCANSA

  

Cadet femení(14/15 anys): CH. RÀPID CORNELLÀ / CH. SANT ESTEVE   (26-26)

 

Infantil-A masculí(12/13 anys): MOLINS DE Q-CE. MOLINS DE REI / CH. SANT ESTEVE-A   (25-25)

   Meritòri empat dels de Brayan Stiven Mezquita que els permet disputar la semifinal a partit ùnic de la Copa Catalana, aquest dissabte 1 de juny (19:00 hores) en el Pavelló Poliesportiu Municipal de Sant Esteve Sesrovires, en que rebrem al bon equip del AVANNUBO BM. LA ROCA.

 

Infantil-B masculí(12/13 anys): Torneig Triangular “Mariano Ortega” a Esparreguera

      BM. ESPARREGUERA / CH. SANT ESTEVE-B (27-32)

      ESPORTIU CASTELLDEFELS / CH. SANT ESTEVE-B   (28-23)

 

Infantil-A femení(12/13 anys): CH. SANT ESTEVE-A / H. RIBES 1   (20-21)

   Les de l´Àngel Fosalba i Avril Garcia van tancar una gran temporada assolint el 8è lloc de Primera Catalana, un equip amb prometedor futur si tenim en compte que la gran majoria son infantils de 1r. any. Bona feina equip… !!!

 

Infantil-B femení(12/13 anys): CH. SANT ESTEVE-B / OAR. GRÀCIA SABADELL Verd   (26-18)

 

Benjamí-Aleví femení (8/11 anys): CE. MOLINS DE REI / CH. SANT ESTEVE femení   (12-4)

 

Aleví-A masculí Nivell 1 Camp Gran (10/11 anys): CEH. BCN SANTS Barcelona / CH. SANT ESTEVE-A   (9-7)

 

Aleví-B masculí Nivell 2 minihandbol (10/11 anys): H. CLARET Barcelona / CH. SANT ESTEVE-B   (suspès pluja)

 

Benjamí masculí Albert Falguera (8/9 anys): 13è. Torneig de minihandbol “Lorenzo Vescoví” a Gavà

   Els nostres Benjamins van gaudir d´una divertida matinal d´handbol, ens ho pasem molt bé… !!!

 

Benjamí masculí Roger Pujol(8/9 anys):

 

Benjamí-Aleví mixte Vinya del Sastret(8/11 anys): Promoció

 

Pre-Benjamí mixte(6/7 anys): DESCANSA

 

Patufets mixte(3/4/5 anys): Multiesport

 

Àgora International School Barcelona: Promoció

 

Institut Montserrat Colomer: Promoció

 

Institut Masquefa(12/15 anys): Promoció

 

Màster mixte no federat(+30 anys): Promoció

 

COPA CATALANA SÈNIOR MASCULINA, TROFEU “GONZALO USERO”, 1ª FASE (2ª Jornada) 

AVANNUBO BM. LA ROCA   00  

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A 00

Àrbitres.-

Incidències.- Partit que es jugarà el dimarts 21 de maig (21:00 hores) per petició del CH. Sant Esteve Sesrovires. L´entrenador sesrovirenc: Dani Ariño, així com els jugadors: Mario Martínez i Marc Jordan, han disputat amb la Selecció Catalana Universitària el Campionat d´Europa Universitària (Belgrad – Sèrbia), a on s´han proclamat “campions” al guanyar en la final a Sèrbia (24-22).

Marcador parcial cada 5 minuts.-       (descans)

                                                            (final)

      

 

 

COPA FEDERACIÓ SÈNIOR FEMENINA, GRUP C, 1ª FASE (9ª JORNADA)

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES 28 Alba Barquero, Marta Castillo, Laura Torres, Oihane Torres, Erika Gema Martínez, Elsa Pueyo, Andrea Torres, Aida Bernal, Claudia Sarmiento, Anna Moreno, Claudia Parellada, Andrea del Cabo i Berta Henares.

CH. IGUALADA 21 Oriana Quintero, Maria Noguera, Elia Roca, Iola Godó, Sara Holgado, Nuria Rizo, Berta Calzada, Laia Samuy, Alba Camarés i Marta Segura.

Àrbitre.-  Enric Serrat Sorolla (Federació Catalana).

Incidències.- Fluixa entrada (uns 70 espectadors) en el Poliesportiu Municipal de Sant Esteve Sesrovires (Baix Nord).

Resultat 1r. temps.- 14 a 10 gols a favor del CH. Sant Esteve.

   Nova victòria de les de Maika Salor que els permet mantenir un meritòri segón lloc a la classificació d´aquest grup C de la fase prèvia de la Copa Federació. Desde un inici les del Baix Nord han manat en el marcador, peró les de l´Anoia han lluitat de valent fins el final. Desprès del 14 a 10 gols del descans, les d´Igualada s´han acostat en el marcador (15 a 14 gols, minut 36), peró les sesrovirenques amb bona defensa i excel.lents porteres, els ha permés ràpides transicions defensa-atac i obrir forat fins el definitiu 28 a 21 gols del final. Bon partit equip… !!!

      El proper cap de setmana del 25/26 de maig (Pavelló Municipal de Pardinyes, Lleida) llarg desplaçament fins el camp del NOVADMIN CH. LLEIDA PARDINYES, a on les sesrovirenques tenen que guanyar per més d´un gol si volen classificar-se per a les eliminàtories finals de la Copa Federació.  SOM-HI NOIES… !!!

 

 

PRIMERA CATALANA SÈNIOR MASCULINA, GRUP ÙNIC, 1ª FASE (28ª JORNADA)

CH. SANT CUGAT-B 38 Roger Sala, Albert Braulio(8), Adrià Boldo, Eloi Sierra, Marc Jiménez(2), Pol Magano(1), Gerard Santafé(3), Albert Magrans(3), Arnau Ribó(1), Hugo Nuñez(1), Nil Subirana(5), Guillem Mallada(1, Jaume Ramón Otaeguer(5), Adrià Salabert(4), Guim Solivelles i Ferran Soto(4).

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B 35 Guille Sanz, Raul Molero, Quim Peropadre(2), Cristian Sangó(2), Oto Vega(2), Ruben Ridao(13), Ferran Llopart(2), Alec Lagarde(2), Sergi Ureña(5), Marc Jansà, Brayan Stiven Mezquita(1), Jorge Aparicio(1), Pol Visiedo, Juame Torras(3), Roger Tur(1) i Èric Fernàndez(1).

Àrbitres.- Pol Torras Parera i Ferran Cisneros López (Federació Catalana).

Incidències.- Fluixa entrada (uns 70 espectadors) en el Pavelló Municipal núm. 3 de Sant Cugat del Vallès.

Marcador parcial cada 5 minuts.-   5-1, 7-7, 12-11, 16-14, 18-17 i 19-18 (descans)

                                                    21-21, 26-23, 31-28, 33-31, 35-32 i 38-35 (final)

    Desprès d´un partit amb festival de gols, a on l´atac ha superat clarament a les defenses, els de Sant Esteve Sesrovires no han pogut treure quelcom de possitiu en aquest desplaçament, cal destacar a tot l´equip en general, peró especialment al seu central Ruben Ridao (13 gols) maxim golejador del partit. Ens falta encara un puntet per a la permanència matemàtica, o que el perdin els nostres rivals directes, som-hi nois, seguim en la lluita… !!!

      El proper dissabte 25 de maig (Poliesportiu Municipal, a les 19:30 hores) rebrem la visita del bon equip del AVANNUBO BM. LA ROCA-B. Us hi esperem, amb tu al costat som més forts… !!!

 

 

COPA CATALANA MÀSTER/MAXI/VETERANS MASCULINA, ELIMINÀTORIES 1/8 DE FINAL

MÀSTER CH. SANT ESTEVE SESROVIRES     ( EXEMPT )

Àrbitre.-   

Incidències.-

Resultat 1r. temps.-

  

       

RESULTATS EQUIPS DEL CH. SANT ESTEVE (13, 18 i 19 de Maig):

 

Sènior-A masculí(1ª Estatal): CH. SANT ESTEVE-A / CH. SANT CUGAT-A   (29-26)

         

Sènior femení(1ª Catalana): CH. SANT ESTEVE / CH. IGUALADA   (28-21)

 

Sènior-B masculí(1ª Catalana): CH. SANT CUGAT-B / CH. SANT ESTEVE-B   (38-35)

 

Sènior-C masculí(4ª Catalana): DESCANSA

 

Màster masculí(+30 anys): DESCANSA

 

Juvenil-A masculí(16/17 anys): AVANNUBO BM. LA ROCA 1953 / CH. SANT ESTEVE-A  (27-26)

 

Juvenil-B masculí(16/17 anys): CH. SANT ESTEVE-B / CH. LLEIDA PARDINYES   (25-23)

 

Cadet masculí(14/15 anys): U.E. SARRIÀ / CH. SANT ESTEVE   (27-28)

   Amb aquesta nova victòria dels de Ruben Ridao, tanquem la Sèrie A-1 de la Primera Catalana grup B com a “CAMPIONS” de grup, els nostres cadets han assolit una brillant classificació per a disputar el TOP-4 de la categoría de plata catalana. La Federació Catalana d´Handbol (FCH.) va concedir l´organització al H. ÈGARA de Terrassa, els dies 1 i 2 de juny.  Felicitats nois i seguim treballant per assolir el nostre somni… !!!

  

Cadet femení(14/15 anys): CH. SANT LLORENÇ-SANT FELIU / CH. SANT ESTEVE   (24-29)

 

Infantil-A masculí(12/13 anys): CH. SANT ESTEVE-A / SANT MARTÍ VORAMAR-A   (25-22)

 

Infantil-B masculí(12/13 anys): DESCANSA

 

Infantil-A femení(12/13 anys): DESCANSA

 

Infantil-B femení(12/13 anys): Les nostres noies han quedat “CAMPIONES” de la Fase Sector que s´ha disputat el matí de dissabte en el Poliesportiu Municipal de Sant Esteve Sesrovires, i properament jugaran la Fase Nacional de Catalunya en seu a determiner.

  • Primera semifinal: CH. GAVÀ escolar / CH. RÀPID CORNELLÀ (24-25, amb prórroga)
  • Final: CH. SANT ESTEVE-B / CH. RÀPID CORNELLÀ (36-17)

Classificació final:

1r.- CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B

2n.- CH. RÀPID CORNELLÀ

3r.- CH. GAVÀ escolar

  • Premi #JugaVerdPlay al CH. Gavà escolar.

Ben jugat noies, felicitats al tres equips… !!!

 

Benjamí-Aleví femení (8/11 anys): Les nostres noies han quedat “SUBCAMPIONES” de la Fase Sector que s´ha disputat el matí de dissabte en el Pavelló Municipal “Rafa Martínez” de Santpedor. Molt bé noies, aneu millorant… !!!

  • Primera semifinal: CH. SANTPEDOR / CH. SANT ESTEVE (8-8, amb sorteig)
  • Final: ESPORTIU CASTELLDEFELS / CH. SANT ESTEVE (12-4)

Classificació final:

1r.- ESPORTIU CASTELLDEFELS

2n.- CH. SANT ESTEVE SESROVIRES

3r.- EH. SANT LLORENÇ-SANT FELIU

4t.- CH. SANTPEDOR

 

Aleví-A masculí Nivell 1 Camp Gran (10/11 anys): CH. SANT ESTEVE-A / BM. POLINYÀ   12-4  (25-9)

 

Aleví-B masculí Nivell 2 minihandbol (10/11 anys): CH. SANT ESTEVE-B / CH. ESPLUGUES Blau   9-7  (53-46)

 

Benjamí masculí Albert Falguera (8/9 anys): H. RIBES-COSTARETS / CH. SANT ESTEVE Albert Falguera   (6-10)

 

Benjamí masculí Roger Pujol(8/9 anys): DESCANSA

 

Benjamí-Aleví mixte Vinya del Sastret(8/11 anys): Promoció

 

Pre-Benjamí mixte(6/7 anys): DESCANSA

 

Patufets mixte(3/4/5 anys): Multiesport

 

Àgora International School Barcelona: Promoció

 

Institut Montserrat Colomer: Promoció

 

Institut Masquefa(12/15 anys): Promoció

 

Màster mixte no federat(+30 anys): Promoció

 

COPA CATALANA SÈNIOR MASCULINA, TROFEU “GONZALO USERO”, 1ª FASE (1ª Jornada)

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A 00

CH. SANT CUGAT-A 00

Àrbitres.-

Incidències.- Partit que es jugarà el dilluns 13 de maig (21:30 hores) per petició del CH. Sant Esteve Sesrovires.

Marcador parcial cada 5 minuts.-       (descans)

                                                            (final)

      

 

 

COPA FEDERACIÓ SÈNIOR FEMENINA, GRUP C, 1ª FASE (8ª JORNADA)

CH. CERDANYOLA “Sala Dresden” Negre 14 Paula Jiménez, Estefania Gabriela, Silvia Peribàñez, Jana Clopes, Gisela Hernàndez, Anna Casas, Gina Guardado, Paula Bocanegra i Carla Laspalas.

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES 36 Alba Barquero, Marta Castillo, Laura Torres, Oihane Torres, Erika Gema Martínez, Elsa Pueyo, Andrea Torres, Aida Bernal, Claudia Sarmiento, Anna Moreno, Claudia Parellada, Andrea del Cabo i Berta Henares.

Àrbitre.- Eduard Pascual Pérez (Federació Catalana).

Incidències.- Fluixa entrada (uns 40 espectadors) en el Pavelló del CEM Guiera de Cerdanyola del Vallès.

Resultat 1r. temps.- 6 a 18 gols a favor del CH. Sant Esteve.

   Les noies de Maika Salor segueixen sumant punts en la lligueta prèvia de la Copa Federació, i mantenen el seu segón lloc a dos punts per sota de les lleidatanes del CH. Pardinyes-B, i tot fa preveure que es jugaran el seu pase a les eliminatòries finals en la seva propera visita a terres lleidatanes.

   Desde un bon inici les del Baix Nord van saber imposar el seu joc ràpid, excel.lent defensa i portería, enfront d´un rival que no podía fer rés davant l´allau de bon joc de les sesrovirenques, així al descans (6 a 18 gols) el partit ja el tenien resolt les de Sant Esteve Sesrovires.

   El proper cap de setmana del 18/19 de maig (Poliesportiu Municipal de Sant Esteve Sesrovires) rebrem la visita del CH. IGUALADA, en un altre bon partit per a seguir sumant punts i mantenir el frec a frec amb les lleidatanes que lideren la classificació. SOM-HI NOIES… !!!

 

 

PRIMERA CATALANA SÈNIOR MASCULINA, GRUP ÙNIC, 1ª FASE (27ª JORNADA)

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B 28 Guille Sanz, Raul Molero, Quim Peropadre(4), Oto Vega(1), Ruben Ridao(4), Ferran Llopart(5), Alec Lagarde(3), Sergi Ureña(2), Marc Ruiz, Brayan Stiven Mezquita(5), Jorge Aparicio(1), Pol Visiedo, Jaume Torras, Roger Tur(2), Sergi Estepa(1) i Èric Fernàndez.

BM. BARBERÀ 31 Ricard Canet, Adrian Bonilla(11), Antonio Ortiz(9), David Garcia(2), Jonathan Alonso(1), David Abad(3), Ruben Sanz, Daniel Pedrosa(4), Roger Canet(1), Xavier Valiente, José Francisco Aguilera, Alez Alcalà, Pablo Bareas, Alejandro Porras, Mario Vilches i Lucas Vallejo.

Àrbitres.- Alvaro López Novoa i Roberto Argiz Varela (Federació Catalana).

Incidències.- Regular entrada (uns 110 espectadors) en el Poliesportiu Municipal de Sant Esteve Sesrovires (Baix Nord).

Marcador parcial cada 5 minuts.-   4-2, 8-4, 8-7, 10-7, 11-11 i 13-14(descans)

                                                   15-16, 19-20, 21-21, 24-24, 26-27 i 28-31 (final)

   Bon joc a l´inici dels homes de Fco. Javier Martínez Paris enfront d´un rival directe per a la permanència (10 a 7 gols, minut 15) amb un joc ràpid, excel.lent defensa i encertada porteria, peró l´experimentat i veterà equip visitant no va tardar en portar el partit cap el seus interesos, joc dur, lent i marruller, algún cop violent i amb moltes exclusions de 2 minuts -peró curiosament el partit va acabar amb 7 per a cada cantó…- així, els de Barberà del Vallès van capgirar el marcador (13 a 14 gols, al descans). A la represa, tot va seguir igual, joc lent i dur, marcador ben igualat fins els darrers minuts (empat a 26 gols, minut 54), moment en que els àrbitres no van sancionar reglamentàriament  una violenta entrada en un contraatac al juvenil Sergi Estepa, tot seguit moments de nervis i precipitacions en que els locals van errar en clars llençaments, el que va aprofitar el BM. Barberà per a emportar-se els dos punts en joc de la mà del seu millor jugador, l´extrem Adrian Bonilla (11 gols) màxim golejador del partit.

   El proper cap de setmana del 18/19 de maig ens desplaçarem fins a Sant Cugat del Vallès per a buscar el puntet que ens falta per a segellar la permanència a la categoría de plata catalana. Som-hi nois, que ja ho tenim a tocar… !!!

 

 

LLIGA CATALANA MÀSTER/MAXI/VETERANS MASCULINA, GRUP C, 1ª FASE (18ª JORNADA)

MÀSTER CH. VILANOVA I LA GELTRÚ   24  

MÀSTER CH. SANT ESTEVE SESROVIRES   28   Javier Pueyo, Carles Pueyo, Fredi Casals, José Antonio Moreno, José Herrera, Albert Ortuño, Valentín Samuel Fusco i Ismael Roca.

Àrbitre.-   Luis Laguna Chillón Catalana).

Incidències.-  Fluixa entrada (uns 35 espectadors) en el Pavelló del CEM Isaac Galvez de Vilanova i la Geltrú (Garraf).

Resultat 1r. temps.- 7 a 16 gols a favour del Màster CH. Sant Esteve.

   Bon partit i victòria per a tancar amb bon regust la lliga regular dels Màsters/Veterans del CHSES, que finalitzen amb un molt meritòri tercer lloc a la classificació del grup C de la Lliga Catalana Màster/Veterans/Maxi, aquest cop i malgrat a anar novament justets d´efectius, els del Baix Nord van tornar a mostrar el seu millor joc per a emportar-se merescudament els dos punts en joc. A la primera part un joc molt ordenat en defensa i molt efectiu a l'atac ha permès agafar un avantatge significatiu. Aquesta situació s'ha repetit al començament de la segona part, arribant a deu gols de diferència a favor. A partir del minut 15, la manca d'efectius ha fet reduir el ritme de joc de l'equip sesrovirenc però el control del ritme de joc ha permès una merescuda victòria.

   Demà dilluns sorteig a la seu de la Federació Catalana d´Handbol (FCH.) de la primera fase de la Copa Catalana 2018-2019, recordem que els nostres veterans en son els actuals subcampions desprès de perdre la final del 2018 en el Pavelló Municipal de Palafrugell (Girona), enfront els Màsters del H. Garbí de Palafrugell.  SOM-HI NOIS… !!!

  

       

RESULTATS EQUIPS DEL CH. SANT ESTEVE (11, 12 i 13 de Maig):

 

Sènior-A masculí(1ª Estatal): CH. SANT ESTEVE-A / CH. SANT CUGAT-A

         

Sènior femení(1ª Catalana): CH. CERDANYOLA “Sala Dresden” Negre / CH. SANT ESTEVE   (14-36)

 

Sènior-B masculí(1ª Catalana): CH. SANT ESTEVE-B / BM. BARBERÀ   (28-31)

 

Sènior-C masculí(4ª Catalana): DESCANSA

 

Màster masculí(+30 anys): MÀSTER CH. VILANOVA I LA GELTRÚ / MÀSTER CH. SANT ESTEVE   (24-28)

 

Juvenil-A masculí(16/17 anys): CH. SANT JOAN DESPÍ / CH. SANT ESTEVE-A   (21-28)

 

Juvenil-B masculí(16/17 anys): JOVENTUT H. MATARÓ / CH. SANT ESTEVE-B   (34-25)

 

Cadet masculí(14/15 anys): CH. SANT ESTEVE / KH-7 BM. GRANOLLERS ATLÈTIC   (34-25)

   Amb aquesta victòria i a falta d´una jornada per a la finalització de la segona fase (Sèrie A-1) de la Primera Catalana grup B, els nostres cadets van assolir la seva brillant classificació per a disputar el TOP-4 de la categoría de plata catalana. La Federació Catalana d´Handbol (FCH.) ha concedit l´organització al H. ÈGARA de Terrassa, els dies 1 i 2 de juny.  Felicitats nois i seguim treballant per assolir el nostre somni… !!!

  

Cadet femení(14/15 anys): DESCANSA

 

Infantil-A masculí(12/13 anys): LA SALLE BONANOVA / CH. SANT ESTEVE-A   (28-32)

 

Infantil-B masculí(12/13 anys): CH. SANT ESTEVE-B / CH. RUBÍ   (32-19)

 

Infantil-A femení(12/13 anys): CH. RIBES 1 / CH. SANT ESTEVE-A   (22-21)

 

Infantil-B femení(12/13 anys): CH. SANT ESTEVE-B / EH. SANT VICENÇ-B BAR MI CASA   (37-11)

 

Benjamí-Aleví femení (8/11 anys): CH. SANT ESTEVE femení / ESPORTIU CASTELLDEFELS   (4-12)

 

Aleví-A masculí Nivell 1 Camp Gran (10/11 anys): CH. SANT ESTEVE-A / JOVENTUT H. LA LLAGOSTA   10-6 (30-27)

 

Aleví-B masculí Nivell 2 minihandbol (10/11 anys): CH. SANTPEDOR / CH. SANT ESTEVE-B   (9-7)

 

Benjamí masculí Albert Falguera (8/9 anys): CH. SANT ESTEVE Albert Falguera / EH. SANT LLORENÇ-SANT FELIU   (10-6)

 

Benjamí masculí Roger Pujol(8/9 anys): DESCANSA

 

Benjamí-Aleví mixte Vinya del Sastret(8/11 anys): Promoció

 

Pre-Benjamí mixte(6/7 anys): DESCANSA

 

Patufets mixte(3/4/5 anys): Multiesport

 

Àgora International School Barcelona: Promoció

 

Institut Montserrat Colomer: Promoció

 

Institut Masquefa(12/15 anys): Promoció

 

Màster mixte no federat(+30 anys): Promoció

 

COPA CATALANA SÈNIOR MASCULINA, TROFEU “GONZALO USERO”, GRUP A, SEGONA FASE (1ª JORNADA)

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A 29 Pau Puget, Carles Bonas, Jaume Sesplugues, Juan Bonany, Adrià Cordero(2), Roger Pujol(5), Alberto Escudero(5), Héctor Gómez, Victor Ridao(3), Albert Falguera, Ismael Sobrino(1), Enric Domingo(9), Ruben Ridao(2), Pau Claramunt(1) i Òscar Palau(1).

CH. SANT CUGAT-A 26 Eloi Gutierrez, Erik Villalba, Bernat Tous(2), Adrià León(3), Arnau Domingo(4), Gerard March(2), Bernat Sanz(1), Oriol Cortès(6), Oriol Peracaula, Carlos Marín, Oriol Vaz(2), Àlex Ortega(3), Pau Ortega(2), Pol Navarro(1) i Didac Pallarés.

Àrbitres.- Nuria Giró Gutierrez i Ona Comino Mato (Federació Catalana). Vàren excloure amb 2 minuts al jugador local: Òscar Palau(min. 17). També vàren excloure amb 2 minuts als jugadors visitants: Gerard March (min. 3 i 39) I Pol Navarro(min. 23).

Incidències.- Fluixa entrada (uns 70 espectadors) en el Pavelló Poliesportiu Municipal de Sant Esteve Sesrovires (Baix Nord). Partit jugat el dilluns 13 de maig, per petició del club local.

Marcador parcial cada 5 minuts.-

                                       2-2, 5-4, 9-5, 12-8, 14-10 i 16-14 (descans)

                                17-16, 18-18, 19-21, 24-23, 26-25 i 29-26 (final)

    Bon inici a la Copa Catalana dels homes de Dani Ariño i Miquel Herrero que es van presentar amb tres juvenils: Adrià Cordero, Juan Bonany i Òscar Palau, els quals van mostrar el bon treball de formació a la base sesrovirenca.

   Els del Baix Nord van començar amb bon joc a l´atac amb els gols d´un imparable Enric Domingo (9 gols) –màxim golejador del partit-, excel.lent defensa i portería (12 a 6 gols, minut 18), peró els de Sant Cugat del Vallès van saber reaccionar per arribar al descans amb un ajustat 16-14 encara favorable a l´equip local. A la represa, els de Sant Cugat van capgirar el marcador (19 a 21 gols, minut 45), peró un oportú temps mort i uns petits canvis defensius, van permetre un parcial final de 10-5 (29-26) amb una sòlida defensa, ràpides transicions defensa-atac, l´encert d´en Carles Bonas a la portería i d´un pletòric extrem l´Alberto Escudero a l´atac.

   Proper dimarts 21 de maig (Pavelló Nou de La Roca del Vallès, a les 21:00 hores) desplaçament per a enfrontar-nos al bon equip del AVANNUBO BM. LA ROCA en la 2ª jornada de la Copa Catalana trofeu Gonzalo Usero. SOM-HI NOIS… !!!

Patrocinadors

Premium

     

Col·laboradors

                    

          

Visites a la web

224769
AvuiAvui262
Aquesta setmanaAquesta setmana566
Aquest mesAquest mes5376