PRIMERA DIVISIÓ ESTATAL SÈNIOR MASCULINA, GRUP D, 1ª FASE (26ª Jornada) 

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A   28   Carles Bonas, Pau Puget, Marc Jordán(8), Jaume Sesplugues, Jacob Gracia(8), Oriol Lorente(2), Alberto Escudero(2), Héctor Gómez, Victor Ridao, Albert Falguera(1), Jorge Aparicio, Ismael Sobrino(1), Enric Domingo(4), Sergi Cazalla, Mario Martínez(2) i Pau Claramunt.

JOVENTUT H. MATARÓ   24   Daniel Torvisco, Bassory Tandian, Pablo Vela(1), Manel Nuñez(5), Jaume Pujol(5), Jan Bonamusa(2), Daniel Aguilera(2), Oriol Vaqué(1), Oriol Prat(1), Bernat Muñoz(5), Berenguer Chiva, Max Anson(1), Bernat Bonamusa(1) i Javier Martín.

Àrbitres.- Els germans Héctor i Òscar Albert Gallardo (Federació Catalana). Vàren excloure amb 2 minuts als jugadors locals: Marc Jordán(min. 27), Oriol Lorente(min. 34) i Héctor Gómez(min. 55). També vàren excloure amb 2 minuts als jugadors visitants: Manel Nuñez(min. 12), Oriol Vaqué(min. 28 i 58), Berenguer Chiva(min. 2) i Bernat Bonamusa(min. 50).

Incidències.- Bona entrada (uns 200 espectadors) en el Poliesportiu Municipal de Sant Esteve Sesrovires (Baix Nord).

Marcador parcial cada 5 minuts.-    2-0, 3-2, 6-2, 9-7, 10-10 i 13-11  (descans)

                                                         15-13, 17-15, 20-17, 21-18, 25-19 i 28-24 (final)

    Els homes de Dani Ariño i Miquel Herrero mantenen el seu alt nivell de joc en aquest tram final de la temporada, i li prenen el 3r lloc al bon equip del Joventut H. Mataró. Els de Sant Esteve Sesrovires igualen a punts amb el Joventut H. Mataró, peró el superen pel goalaverage fent-se amb la posició que tenia l´equip que entrena el mític Jordi Fernàndez, ex.jugador d´Asobal i de la Selecció Espanyola, va ser un dels millors extrems drets de l´handbol mundial.

   Els del Baix Nord han sortit forts en defensa i un espectacular Carles Bonas a la portería, a l´equador de la primera part guanyàven per un clar 7-2 (minut 16), peró un temps mort dels mataronins els ha permés ajustar la seva defensa i començar a trobar forats en la defensa local i han capgirat el marcador (9-10 gols, minut 24), peró en el tram final els sesrovirencs s´han retrobat amb la seva millor versió i han marxat al vestidor dos gols amunt (13-11). A la represa, els de Sant Esteve Sesrovires ja no han perdut la iniciativa i a mitjans d´aquesta segona part han recobrat un gran to defensiu i de portería, amb el Pau Puget molt encertat, han fet un parcial de 5-1, que els ha posat sis gols amunt (24-18, minut 54) en un final ja força plàcid pels locals.

    Amb aquesta victòria pugem a un meritòri 3r. lloc a la classificació, dins del grupet d´equips de la zona alta de la taula classificatòria amb 33 punts (empatats a punts amb el Joventut H. Mataró i el Avannubo BM. La Roca), en una temporada marcada per les lesions de vàris jugadors importants, i ara amb l´objectiu de mantenir el tercer lloc a la classificació, donat que els dos primers: UE. Sarrià i CH. Sant Quirze ja s´han classificat matemàticament per a les fases d´ascens a Divisió d´Honor Plata a falta de nomès 4 jornades per a la finalització de la lliga regular.

   El proper dissabte 6 d´abril (Pavelló Municipal Els Quatre Hereus de Sant Esteve de Palautordera, a les 18:00 hores) ens desplaçarem al camp del CH. SANT ESTEVE DE PALAUTORDERA, equip que lluita per a mantenir la categoria i amb dos punts molt importants en joc pels sesrovirencs en la seva lluita per l´honorífic tercer lloc de la classificació. Sense dubte un gran partit de l´handbol català. US HI ESPEREM… amb tú al costat som més forts… !!!

  

 

 

 

COPA FEDERACIÓ SÈNIOR FEMENINA, GRUP C, 1ª FASE (3ª JORNADA)

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES   20   Marta Castillo, Alba Barquero, Aida Bernal, Laura Torres, Oihane Torres, Andrea Torres, Maria Montoya, Anna Moreno, Alba Buenestado, Berta Henares, Elsa Pueyo, Claudia Sarmiento, Andrea del Cabo, Erika Gema Martínez i Claudia Parellada.

CH. CERDANYOLA Sala Dresden Negre   16   Gisela Hernández, Gina Guardado, Ariadna Ortega, Silvia Peribàñez, Maria Roca, Paula Gustem, Estefania Gabriela, Anna Casas, Jana Clopes i Carla Cruz.

Àrbitre.- Josep Canovas Rodríguez (Federació Catalana).

Incidències.- Fluixa entrada (uns 60 espectadors) en el Poliesportiu Municipal de Sant Esteve Sesrovires (Baix Nord).

Resultat 1r. temps.- 10 a 11 gols a favor del CH. Cerdanyola.

   Les de Mayka Salor segueixen invictes a la Copa Federació, aquest cop van superar al bon equip del CH. Cerdanyola en una molt bona segona part a nivell defensiu, desprès d´anar a remolc del seu rival pràcticament tot el primer temps amb un 10 a 11 gols per les visitants al descans, pero tot seguit l´excel.lent defensa i les ràpides transicions defensa-atac van permetre a les sesrovirenques anar obrint forat fins el definitiu 20 a 16 gols al seu favor. Molt bé equip… !!!

   El proper cap de setmana del 6/7 d´abril (Pavelló del CEM Les Comes d´Igualada) desplaçament al camp del CH. IGUALADA amb dos punts molt importants en joc per tal de seguir amb opcions a la nova competició de la Copa Federació. US HI ESPEREM, amb tu al costat som més fortes… !!!

 

 

PRIMERA CATALANA SÈNIOR MASCULINA, GRUP ÙNIC, 1ª FASE (22ª JORNADA)

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B   25   Guille Sanz, Raul Molero, Òscar Palau, Quim Peropadre(3), Jorge Aparicio, Jordi Visiedo, Oto Vega(1), Jaume Torras, Eric Fernàndez(2), Ruben Ridao(4), Pol Visiedo, Alec Lagarde, Sergi Ureña(2), Brayan Stiven Mezquita(2), Sergi Estepa(1) i Ferran Llopart(1).

FINQUES ARGENT-CH. IGUALADA   29   Carles Serra, Eric Plaza, Òscar Visa(3), Jordi Vilarrubias, Max Segura(1), Esteban Lezama, Arnau Capitán(1), Ruben Alvarez, Alex Maruri(4), Adrian Suero(3), Sergi Garcia(5), Jordi Grado(10), Marcos Vilches(1), Pere Sendra(1) i Roger Calzada.

Àrbitres.- Eric Juan Cuartero i Joan Muñoz Lag (Federació Catalana).

Incidències.- Bona entrada (uns 130 espectadors) en el Poliesportiu Municipal de Sant Esteve Sesrovires (Baix Nord).

Marcador parcial cada 5 minuts.-  3-2, 5-3, 7-7, 8-10, 11-11 i 13-14 (descans)

                                                  14-15, 16-17, 20-20, 22-24, 22-26 i 25-29 (final)

   Bons minuts inicials dels sesrovirencs davant un rival directe per la permanència, peró desprès de l´empat a 7 gols (minut 15) els de l´Anoia van agafar el domini del marcador fins el 13-14 al seu favor al descans. A la represa, tot seguía igual, malgrat que en els deu minuts finals l´atac dels del Baix Nord es va estavellar davant la bona defensa del seu rival, que a l´atac i amb el seu millor jugador, el lateral Jordi Grado (10 gols) va anar obrint forat fins el definitiu 25 a 29 gols, una derrota que complica l´objectiu de la permanència als de Fco. Javier Martínez Paris.

      El proper cap de setmana del 6/7 d´abril (Pavelló Municipal Andrey Xepkin de Sant Feliu de Llobregat) desplaçament al camp del CH. SANT LLORENÇ-SANT FELIU, un altre rival directe per a l´objectiu de la permanència a la categoría. US HI ESPEREM, amb tu al costat som més forts… SOM-HI NOIS… !!!

 

 

LLIGA CATALANA MÀSTER/MAXI/VETERANS MASCULINA, GRUP C, 1ª FASE (13ª JORNADA)

Jornada de DESCANS.  

 

 

 

RESULTATS EQUIPS DEL CH. SANT ESTEVE (30 i 31 de març):

 

Sènior-A masculí(1ª Estatal): CH. SANT ESTEVE-A / JOVENTUT H. MATARÓ   (28-24)

         

Sènior femení(1ª Catalana): CH. SANT ESTEVE / CH. CERDANYOLA Negre   (20-16)

 

Sènior-B masculí(1ª Catalana): CH. SANT ESTEVE-B / FINQUES ARGENT-CH. IGUALADA   (25-29)

 

Sènior-C masculí(4ª Catalana): DESCANSA

 

Màster masculí(+30 anys): DESCANSA

 

Juvenil-A masculí(16/17 anys): CH. SANT ESTEVE-A / CH. SANT JOAN DESPÍ-A   (26-21)

 

Juvenil-B masculí(16/17 anys): CH. CERDANYOLA Verd / CH. SANT ESTEVE-B   (25-30)

 

Cadet masculí(14/15 anys): CH. SANT ESTEVE / CH. SANTPEDOR Taronja   (35-32)

  

Cadet femení(14/15 anys): ICES CH. TERRASSA / CH. SANT ESTEVE   (39-28)

 

Infantil-A masculí(12/13 anys): H. COOPERATIVA-SANT BOI / CH. SANT ESTEVE-A   (37-20)

 

Infantil-B masculí(12/13 anys): CH. SANT ESTEVE-B / CH. GAVÀ Escolar   (31-27)

 

Infantil-A femení(12/13 anys): CH. SANT ESTEVE-A / ASME ADRIANENC Barcelona   (19-20)

 

Infantil-B femení(12/13 anys): CH. GAVÀ Escolar / CH. SANT ESTEVE-B   (Ajornat)

 

Benjamí-Aleví femení (8/11 anys): CH. SANT ESTEVE femení / EH. SANT LLORENÇ-ST.FELIU   (4-12)

 

Aleví-A masculí Nivell 1 Camp Gran (10/11 anys): OAR. GRÀCIA SABADELL / CH. SANT ESTEVE-A   8-8 (20-20)

 

Aleví-B masculí Nivell 2 minihandbol (10/11 anys): CH. SANT ESTEVE-B / CH. SANTPEDOR  9-7  (47-41)

 

Benjamí masculí Albert Falguera (8/9 anys): CE. MOLINS DE REI Verd / CH. SANT ESTEVE Albert Falguera   (10-6)

 

Benjamí masculí Roger Pujol(8/9 anys): CH. SANT ESTEVE Roger Pujol / CH. SANT JOAN DESPÍ-B   (8-8)

 

Benjamí-Aleví mixte Vinya del Sastret(8/11 anys): Promoció

 

Pre-Benjamí mixte(6/7 anys): DESCANSA

 

Patufets mixte(3/4/5 anys): Multiesport

 

Àgora International School Barcelona: Promoció

 

Institut Montserrat Colomer: Promoció

 

Institut Masquefa(12/15 anys): Promoció

 

Màster mixte no federat(+30 anys): Promoció

 

Patrocinadors

Premium

     

Col·laboradors

                    

          

Visites a la web

279950
AvuiAvui276
Aquesta setmanaAquesta setmana1542
Aquest mesAquest mes1870