FASE D´ASCENS A LA DIVISIÓ D´HONOR PLATA SÈNIOR MASCULINA – GRUP II

Lloc:   O ROSAL (GALÍSIA)

DIES:   18, 19 i 20 de MAIG de 2018

 

PRIMERA JORNADA (Divendres 18 de maig):

ACANOR AT. NOVÁS   28   Kevin Garcia, Roberto Rodríguez, Iago Flores(1), David Garcia Pichel(8), Paulo Da Costa, Germán Hermida(8), Cesar Armán, Roberto Calvo, Iago Cuadrado(5), Miguel Roberto Sio, Iago Muiña(5), Carlos Rodríguez, Miguel Trigo, Manuel Martínez(1), Yago Alonso i Daniel Vicente.

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES   21   Josep-Lluís Madico, Pau Puget, Marc Jordán(3), Carles Cabello(4), Jaume Sesplugues(4), Bernat Abadal, Jacobo Gracia(2), Ismael Sobrino, Oriol Lorente, Roger Pujol, Alberto Escudero(2), Héctor Gómez, Victor Ridao(1), Albert Falguera(1), Enric Domingo(3) i Miquel Rius(1).

Àrbitres.- Alejandro Hoz Fernández i Axel Riloba Pereda (Federació C.A. de Cantàbria). Vàren excloure amb 2 minuts als jugadors locals: Roberto Rodríguez(min. 58), Cesar Armán(min. 46), Miguel Roberto(min. 10), Carlos Rodríguez(min. 56) i Yago Alonso(min. 49). També vàren excloure amb 2 minuts als jugadors visitants: Marc Jordán(min. 12) i Jacobo Gracia(min. 18).

Incidències.- Plé de gom a gom (uns 1.100 espectadors) en el Pavillón de la Pza. del Calvario de O ROSAL (Galísia).

Marcador parcial cada 5 minuts.- 0-1, 3-3, 6-5, 8-9, 9-10 i 13-13 (descans)

                                        15-17, 19-17, 21-18, 23-18, 25-20 i 28-21 (final)

YOUTUBE:  https://www.youtube.com/watch?v=vjj_WpbKp9E

 

SEGONA JORNADA (Dissabte 19 de maig):

BM MONTEQUINTO CDAD. DOS HERMANAS   30   José Francisco Martín, Pablo Manuel Campanario(7), Mario Ceballos(5), Francisco Javier Martínez, Carlos Regordan, Mario Dorado(1), Antonio Serradilla(8), Agustín Domínguez(1), Miguel Ángel Jiménez, Antonio Peñalver(4), Alfredo Roque Mateos, José Andrés Torres(4), Roberto Rodríguez, Victor Mira, Diego Gallardo i Jorge Luis Fernández.

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES   26   Pau Puget, Carles Bonàs, Marc Jordán(10), Carles Cabello(3), Jaume Sesplugues(1), Bernat Abadal, Jacobo Gracia(1), Roger Pujol(4), Alberto Escudero(1), Héctor Gómez, Victor Ridao(1), Albert Falguera(1), Ismael Sobrino, Enric Domingo(4), Sergi Cazalla i Miquel Rius.

Àrbitres.- Gabriel López Martos i Pedro Cubas Martínez (Federació C.A. de València). Vàren excloure amb 2 minuts als jugadors locals: Antonio Serradilla(min. 41), José Andrés Torres(min. 48) i Victor Mira(min. 7). També vàren excloure amb 2 minuts als jugadors visitants: Marc Jordán(min. 48), Jaume Sesplugues(min. 56), Jacobo Gracia(min. 51) i Roger Pujol(min. 1).

Incidències.- Gran entrada (uns 650 espectadors) en el Pavillón de la Pza del Calvario de O ROSAL (Galísia).

Marcador parcial cada 5 minuts.- 3-3, 6-5, 9-8, 10-11, 11-12 i 13-14 (descans)

                                       17-18, 19-20, 22-23, 24-24, 28-24 i 30-26 (final)

YOUTUBE:   https://www.youtube.com/watch?v=f9TVz-Xl90c

 

TERCERA JORNADA (Diumenge 20 de maig):

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES   34   Carles Bonàs, Josep-Lluís Madico, Marc Jordán(4), Carles Cabello(4), Jaume Sesplugues(4), Bernat Abadal(2), Jacobo Gracia(4), Ismael Sobrino(1), Oriol Lorente(7), Roger Pujol(2), Alberto Escudero(1), Victor Ridao, Albert Falguera(1), Enric Domingo, Sergi Cazalla(4) i Miquel Rius.

DOMINICOS ZARAGOZA   22   Alejandro Cihuelo, Alfonso Bona, Miguel Almarza, Sergio Garcia(2), José Maria Martínez, Daniel Galiana(6), Antonio Mascaray(1), Carlos Del Castillo, Fco. Javier Ariño(3), Mario Rubio(2), Miguel Blanco, Carlos Embid(1), Miguel Laguna(1), Daniel Sanjuán, Raúl Blasco(2) i Pablo Esteban Sánchez(4).

Àrbitres.- Alejandro Hoz Fernández i Axel Riloba Pereda (Federació C.A. de Cantàbria). Vàren excloure amb 2 minuts als jugadors locals: Bernat Abadal(min. 31), Oriol Lorente(min. 45), Roger Pujol(min. 10) i Alberto Escudero(min. 56). També vàren excloure amb 2 minuts als jugadors visitants: José Maria Martínez(min. 57), Fco. Javier Ariño(min. 6) i Miguel Blanco(min. 30 i 48).

Incidències.- Gran entrada (uns 650 espectadors) en el Pavillón de la Paza del Calvario de O ROSAL (Galísia).

Marcador parcial cada 5 minuts.- 2-2, 5-2, 9-4, 11-5, 13-6 i 15-7 (descans)

                                     18-10, 22-13, 26-15, 28-17, 29-20 i 34-22 (final)

YOUTUBE:   https://www.youtube.com/watch?v=sttE1KMWQxI

 

 

 

CLASSIFICACIÓ FINAL:

1 – ACANOR AT. NOVÁS (O Rosal – Galísia)………………….     6 punts

2 – BM. MONTEQUINTO (Dos Hermanas – Sevilla)…………     4 punts

3 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES…………………………….      2 punts

4 – DOMINICOS ZARAGOZA (Aragó)……………………………      0 punts

 

·         L´equip ACANOR AT. NOVÁS com a campió del grup II de les Fases d´Ascens a Divisió d´Honor Plata Sènior masculina, assoleix l´ascens a la segona categoría de l´handbol estatal. Els altres dos equips que han aconseguit l´ascens, han estat el BM. SANTOÑA (Cantàbria) campió del grup III, i els barcelonins del SANT MARTÍ-ADRIANENC com a campions del grup I. 

 

 

 

 

Patrocinadors

Premium

     

 

Col·laboradors

                    

          

Visites a la web

160451
AvuiAvui158
Aquesta setmanaAquesta setmana1399
Aquest mesAquest mes4466