A – SENIOR MASCULINO (… 1997)

Final: ABSOLUT SANES TEAM / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A  (16-13)

Arbitros: Lain Montes y Samuel Prieto (Valladolid)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: POL VILAPLANA (Absolut Sanes Team)

1 – ABSOLUT SANES TEAM (Catalunya-ESP)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A (Catalunya-ESP)

3 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

4 – CH. TERRASSA (Catalunya-ESP)

5 – BUTANEROS DEL VALLÈS (Catalunya-ESP)

6 – BM. ESSAMAY (Catalunya-ESP)

7 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

8 – VALONMANO CON V (Volda – Noruega)

9 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

10 – SZÉKESFEHÉRVÁR (Hungria)

 

B – JUVENIL MASCULINO (1998-1999)

Final: CH. SANT ESTEVE SESROVIRES / VALONMANO CON V  (15-18)

Arbitros: Maria Sánchez y Eduardo Molina (Andalucia)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: FERRAN CISNEROS (Valonmano con V)

1 – VALONMANO CON V (Volda – Noruega)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

3 – SZÉKESFEHÉRVÁR (Hungria)

4 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

5 – BM. JUAN COMENIUS (Valéncia-ESP) 

 

C – CADETE MASCULINO (2000-2001)

Final: CH. SANT ESTEVE SESROVIRES / CH. MARTORELL  (16-17)

Arbitros: Elias Galiano y Ruben Gómez (Catalunya)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: DAVID MATIAS (CH. Martorell)

1 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

3 – LANESTER HANDBALL (Francia)

4 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-A (Catalunya-ESP)

5 – HBC. FUMELOIS (Francia)

6 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-B (Catalunya-ESP)

7 – OAR. GRÀCIA SABADELL (Catalunya-ESP)

8 – BM. ELS SITGES DE BURJASSOT (Valencia-ESP)

9 – BALONMAN CULLEREDO (Galicia-ESP) 

 

D – INFANTIL MASCULINO (2002-2003)

Final: CH. MARTORELL-A / H. COOPERATIVA-SANT BOI-A   (21-15)

Arbitros: Cherifi Abdelmadjid i Mokrani Reda (Argélia)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: CRISTIAN VILA (CH. Martorell)

1 – CH. MARTORELL-A (Catalunya-ESP)

2 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

3 – SANT QUIRZE DEL VALLÈS (Catalunya-ESP)

4 – BM. ELS SITGES DE BURJASSOT (Valéncia-ESP)

5 – ARTEIXO BM. (Galicia-ESP)

6 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

7 – HELIOPOLIS SPORTING CLUB (Egipto)

8 – BALONMAN CULLEREDO (Galicia-ESP)

9 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

10 – BM. JUAN COMENIUS (Valéncia-ESP)

11 – CH. MARTORELL-B (Catalunya-ESP)

12 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-C (Catalunya-ESP)

 

E – ALEVÍN MIXTO (2004-2005)

Final: CH. MARTORELL-A MASCULÍ / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A MASCULÍ  (14-17)

Arbitros: Ivan Alvarez y Paula Ramos (Valladolid)

1 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A MASCULÍ (Catalunya-ESP)

2 – CH. MARTORELL-A MASCULÍ (Catalunya-ESP)

3 – CH. SANT ANDREU DE LA BARCA (Catalunya-ESP)

4 – CH. MARTORELL-B MASCULÍ (Catalunya-ESP)

5 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES FEMENÍ (Catalunya-ESP)

6 – A.S. IMCISSEN (Argélia) 

 

F – BENJAMÍN MIXTO (2006-2007)

Final: CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A MASCULÍ / CH. MARTORELL MASCULÍ  (20-24)

Arbitro: Joel Solanelles (Catalunya)

1 – CH. MARTORELL MASCULÍ (Catalunya-ESP)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A MASCULÍ (Catalunya-ESP)

3 – CH. MARTORELL MIXTE (Catalunya-ESP)

4 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B MASCULÍ (Catalunya-ESP)

5 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES FEMENÍ (Catalunya-ESP)

 

K – MINIS MIXTO (2008-2009-2010)

Final: CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A / CH. MARTORELL  (Exhibició)

Arbitro: David Malpartida (Catalunya)

1 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A (Catalunya-ESP)

3 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

   

G – SENIOR FEMENINO (… 1997)

Final: CH. SANT ESTEVE SESROVIRES / VALONMANO CON V  (10-24)

Arbitros: Pedro Jorlar y Kalina Veselinova (Valladolid)

Premio “Pep Masachs MVP Mejor Jugadora:CLAUDIA RUIZ (Valonmano con V)

1 – VALONMANO CON V (Volda-Noruega)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

3 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

4 – CH. TERRASSA (Catalunya-ESP)

5 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

6 – YUSEPAS (Catalunya-ESP)

7 –BM. PAU CASALS (Catalunya-ESP)

 

H –JUVENIL FEMENINO (1998-1999)

Final: LANESTER HANDBALL / VALONMANO CON V  (13-21)

Arbitros: Pau Martínez y Eric Elvira (Catalunya)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: MARINA LÓPEZ (Valonmano con V)

1 – VALONMANO CON V (Volda-Noruega)

2 – LANESTER HANDBALL (Francia)

3 – BM. JUAN COMENIUS (Valéncia-ESP)

4 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

5 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

6 – LAS ORLANDAS (Catalunya-ESP)

7 – USMO HB. (Marruecos)

 

I – CADETE FEMENINO (2000-2001)

Final: BM. JUAN COMENIUS / VALONMANO CON V   (14-15)

Arbitros: Jon Mendizabal y Xabier Elizetxea (Euskadi)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: JÙLIA SUBIRANA (Valonmano con V)

1 – VALONMANO CON V (Volda – Noruega)

2 – BM. JUAN COMENIUS (Valéncia-ESP)

3 – LANESTER HANDBALL (Francia)

4 – EGIA ESKUBALOIA K.E. (Euskadi-ESP)

5 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-A (Catalunya-ESP)

6 – CH. VILANOVA DEL CAMÍ (Catalunya-ESP)

7 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-B (Catalunya-ESP)

8 – BALONMAN CULLEREDO (Galicia-ESP)

9 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

 

J – INFANTIL FEMENINO (2002-2003)

Final: H. COOPERATIVA-SANT BOI-A / H. COOPERATIVA-SANT BOI-B  (9-10)

Arbitros: Abdulkarim Mohamed Driss y Samir Amar Mohatar (Melilla)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: MERCHE GÓMEZ (H. Cooperativa-Sant Boi-B)

1 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-B (Catalunya-ESP)

2 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-A (Catalunya-ESP)

3 – H. SANT VICENÇ (Catalunya-ESP)

4 – CH. TERRASSA (Catalunya-ESP)

5 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

6 – EGIA ESKUBALOIA K.E. (Euskadi-ESP)

7 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

8 – HBC. VAL DE MODER (Francia)

9 – A.S. IMCISSEN (Argélia)

 

L – MASTER/MAXI/VETERANOS MASCULINO (+35 años)

Final: OBRA SOCIAL JOSEP ROCA / CH. SANT ANDREU DE LA BARCA  (10-11)

Arbitros: Monika Bazi y Katarzyna Kwiatkowska (Polonia)

Premio “Pep Arrufat” MVP MejorJugador: JOSÉ CARREÑO (CH. Sant Andreu de la Barca)

1 – CH. SANT ANDREU DE LA BARCA (Catalunya-ESP)2 – OBRA SOCIAL JOSEP ROCA (Catalunya-ESP)

3 – OAR. GRÀCIA SABADELL (Catalunya-ESP)

4 – VETERANS H. SANT CUGAT (Catalunya-ESP)

5 – PREHISTÒRICS CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

6 – CLUB ATLÉTICO BARRIO PARQUE (Córdoba – Argentina)

 

LL – MASTER/MAXI/VETERANOS FEMENINO (+33 años)

Final: HIFK PLANETS HELSINKI / OAR. GRÀCIA SABADELL  (18-9)

Arbitros: Maria Sánchez y Eduardo Molina (Andalucia)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: ANNETTE TALLQUIST (HIFK Planets Helsinki)

1 – HIFK PLANETS HELSINKI (Finlandia)

2 – OAR. GRÀCIA SABADELL (Catalunya-ESP)

 

M – TRIANGULAR  SOLIDARIO “FUNDACIÓ PARE MANEL”

1 – CP. QUATRE CAMINS (Catalunya-ESP)

2 – CP. BRIANS (Catalunya-ESP)

3 – SELECCIÓN ARBITRAL-ENTRENADORES TORNEO

 

ARBITROS / REFEREES:

EUSKADI(4), POLONIA(2), ANDALUCIA(2), VALLADOLID(17), I.R. DE IRÁN(3), MELILLA(2), ARGELIA(5) y CATALUNYA(12)

 

PAISES Y COMUNIDADES PARTICIPANTES:   

FRANCIA, EGIPTO,  FINLANDIA, POLONIA, ARGENTINA, I.R. DE IRAN, ARGELIA, HUNGRIA, NORUEGA Y MARRUECOS

EUSKADI, GALICIA, VALENCIA, MELILLA, ANDALUCIA, CASTILLA Y LEÓN  Y CATALUNYA.

 

AUTORIDADES Y PERSONALIDADES: 

Sra. M. DEL CARME RALLO, Alcaldessa del Ayuntamiento de Sant Esteve Sesrovires

Sr. ADRIÀ COMPANYS, Concejal de Deportes del Ayuntamiento de Sant Esteve Sesrovires

Sr. SANTI SIQUIER, Representante Territorial de l'Esport de Barcelona (Generalitat de Catalunya)

Sr. TOMÀS MORAL, Presidente de la Federació Catalana d´Handbol

Sr. LLUÍS TOMÀS, Diputado en representación de la Diputació de Barcelona

Sr. TOMÀS FERNÁNDEZ, Presidente de l'ACCATH.

Sr. AMADEO UREÑA, Presidente del Club Handbol Sant Esteve Sesrovires

Sr. ERNEST LLOBET, Director del Torneo Internacional de Balonmano Festa Major 2016

 

PRENSA, RADIO Y TELEVISIÓN:

El Sesrovirenc

Regió-7

Ràdio TV-10 Sant Esteve Sesrovires

ETV Llobregat Televisió

Emissora La Xarxa, Esports en Xarxa

elMontserratí

La Bùstia

TV3 Televisió de Catalunya

COM Ràdio

 
 

Patrocinadors

Premium

     

 

Col·laboradors

                    

          

Visites a la web

090811
AvuiAvui148
Aquesta setmanaAquesta setmana763
Aquest mesAquest mes3975