RESÚMEN FINAL 37º TORNEO INTERNACIONAL DE BALONMANO

TROFEO “SANES CUP 2017” (FESTA MAJOR 2017)  14/18.07.2017

Sant Esteve Sesrovires (Barcelona / Spain)

 

 

 

A – SENIOR MASCULINO (… 1998)

Final: X.M. CLASSICS / ABSOLUT SANES TEAM   (12-6)

Arbitros: Lain Montes y Raul López (Valladolid)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: ALBERT PEREZ (X.M. Classics)

1 – X.M. CLASSICS (Catalunya-ESP)

2 – ABSOLUT SANES TEAM (Catalunya-ESP)

3 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-A (Catalunya-ESP)

4 – H. BAIXMODULS  (Catalunya-ESP)

5 – JUNIOR CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

6 – BM. ESSAMAY (Catalunya-ESP)

7 – RIO DE JANEIRO HANDEBOL (Brasil)

8 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-B (Catalunya-ESP)

9 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

10 – CH. TERRASSA (Catalunya-ESP)

 

B – JUVENIL MASCULINO (1999-2000)

Final: VALONMANO CON V / HC. HATERS  (14-13)

Arbitros: Coral Fernandez (Navarra) y Victor Rodríguez(Canarias)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: GUILLEM RUIZ (Valonmano con V)

1 – VALONMANO CON V (Volda – Noruega)

2 – HC. HATERS (Catalunya-ESP)

3 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

4 – EGIA ESKUBALOIA (Euskadi-ESP)

5 – CH.MARTORELL (Catalunya-ESP)

6 – HANDBALLHELEAGLES (Catalunya-ESP)

7 – CH. TERRASSA (Catalunya-ESP)

 

 

C – CADETE MASCULINO (2001-2002)

Final: CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A  (17-16)

Arbitros: Ivan Alvarez y Javier Rodríguez (Valladolid)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: ADRIÀ CORDERO (CH. Sant Esteve Sesrovires-B)

1 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A (Catalunya-ESP)

3 – VALONMANO CON V (Volda - Noruega)

4 – CH.MARTORELL (Catalunya-ESP)

5 – ENTENTE AVIGNON-SORGUES-A (Francia)

6 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

7 – ENTENTE AVIGNON-SORGUES-B (Francia)

8 – CH. TERRASSA (Catalunya-ESP)

 

 

D – INFANTIL MASCULINO (2003-2004)

Final: COMITÉ FRANCHE-COMTÉ-A / H. COOPERATIVA-SANT BOI-A   (21-15)

Arbitros: Roger Veciana y Gerard Rives (Catalunya)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: CHARLES FLAGET (Comité Franche-Comté-A)

1 – COMITÉ FRANCHE-COMTÉ-A (Francia)

2 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-A (Catalunya-ESP)

3 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

4 – EGIA ESKUBALOIA-A (Euskadi-ESP)

5 – COMITÉ FRANCHE-COMTÉ-B (Francia)

6 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-B (Catalunya-ESP)

7 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

8 – EGIA ESKUBALOIA-B (Euskadi-ESP)

9 – CLUB JARVILLE JEUNES HANDBALL (Francia)

 

 

E – ALEVÍN MASCULINO (2005-2006)

Final: CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B  (19-11)

Arbitros: Puya Gómez y Paula Ramos (Valladolid)

1 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A  (Catalunya-ESP)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

3 – CH. MARTORELL-B (Catalunya-ESP)

4 – CH. MARTORELL-C (Catalunya-ESP)

5 – CH. SANT ANDREU DE LA BARCA (Catalunya-ESP)

6 – CH. MARTORELL-A (Catalunya-ESP)

 

 

F – BENJAMÍN MIXTO (2007-2008)

Final: CH. MARTORELL-B / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B  (38-29)

Arbitro: Lucas Rodríguez (Catalunya)

1 – CH. MARTORELL-B (Catalunya-ESP)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

3 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A (Catalunya-ESP)

4 – CH. MARTORELL-A (Catalunya-ESP)

5 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-C (Catalunya-ESP)

 

K – MINIS MIXTO (2009-2010-2011)

Final: HANDBOL CONTROL PLAY / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A (31-22)

Arbitro: Mercedes Cabrera (Valladolid)

1 – HANDBOL CONTROL PLAY (Catalunya-ESP)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A (Catalunya-ESP)

3 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

4 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

 

G – SENIOR FEMENINO (… 1998)

Final: QUINTA OLEADA / VALONMANO CON V  (16-14)

Arbitros: David Batista y Maros Nagy (Eslovaquia)

Premio “Pep Masachs MVP Mejor Jugadora: SANDRA BAÑO (Quinta Oleada)

1 – QUINTA OLEADA (Catalunya-ESP)

2 – VALONMANO CON V (Volda - Noruega)

3 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

4 – CH. TERRASSA (Catalunya-ESP)

5 – CON V DE VODKA (Catalunya-ESP)

6 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

7 –CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

 

H –JUVENIL FEMENINO (1999-2000)

Final: CAÑON TEAM / VALONMANO CON V  (17-14)

Arbitros: Ruben Gómez y Eric Elvira (Catalunya)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: RAQUEL BELTRAN (Cañón Team)

1 – CAÑON TEAM (Valencia-ESP)

2 – VALONMANO CON V (Volda -Noruega)

3 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

4 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

5 – HBC. VAL DE MODER (Francia)

 

I – CADETE FEMENINO (2001-2002)

Final: VALONMANO CON V / CH. SANT VICENÇ   (18-12)

Arbitros: Cherifi Abdelmadjid y Hamida Benacer (Argélia)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: JÙLIA SUBIRANA (Valonmano con V)

1 – VALONMANO CON V (Volda – Noruega)

2 – CH. SANT VICENÇ (Catalunya-ESP)

3 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

4 – EGIA ESKUBALOIA-A (Euskadi-ESP)

5 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

6 – CH. TERRASSA (Catalunya-ESP)

7 – CH. VILANOVA DEL CAMÍ (Catalunya-ESP)

8 – EGIA ESKUBALOI-B (Euskadi-ESP)

9 – CH. SANT ANDREU DE LA BARCA (Catalunya-ESP)

 

J – INFANTIL FEMENINO (2003-2004)

Final: H. COOPERATIVA-SANT BOI-A / VALONMANO CON V  (14-12)

Arbitros: Ona Comino y Lara Martínez (Valladolid)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: MERCHE GÓMEZ (H. Cooperativa-Sant Boi-A)

1 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-A (Catalunya-ESP)

2 – VALONMANO CON V (Catalunya-ESP)

3 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-B (Catalunya-ESP)

4 – EGIA ESKUBALOIA-A (Euskadi-ESP)

5 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

6 – CLUB JARVILLE JEUNES HANDBALL (Francia)

7 – EGIA ESKUBALOIA-B (Euskadi-ESP)

 

 

 K – ALEVÍN FEMENINO (2005-2006-2007)

Final: CH. VILANOVA DEL CAMÍ / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES   (18-12)

Arbitros: Irene Mencia y Ana Velazquez (Valladolid)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: EVA MARÇAL (CH. Vilanova del Camí)

1 – CH. VILANOVA DEL CAMÍ (Catalunya-ESP)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

3 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

 

L – MASTER/MAXI/VETERANOS MASCULINO (+35 años)

Final: HANDBOL CONTROL PLAY / EX.VETERANS H. SANT CUGAT  (18-10)

Arbitros: Coral Fernández (Navarra) y Victor Rodríguez (Canarias)

Premio “Pep Arrufat” MVP MejorJugador: EMMANUEL CAZEAUX (H. Control Play)

1 – H. CONTROL PLAY (Catalunya-ESP)
2 – EX.VETERANS H. SANT CUGAT (Catalunya-ESP)

3 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A (Catalunya-ESP)

4 – CB. MARISTAS ALGEMESÍ (Valencia-ESP)

5 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

6 – OAR. GRÀCIA SABADELL (Catalunya-ESP)

 

LL – MASTER/MAXI/VETERANOS FEMENINO (+33 años)

Final: OAR. GRÀCIA SABADELL / CH. VILANOVA-CANOVELLES  (12-11)

Arbitros: Ona Comino y Lara Martínez (Valladolid)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: MÒNICA SOLER (OAR. Gràcia Sabadell)

1 – OAR. GRÀCIA SABADELL (Catalunya-ESP)

2 – CH. VILANOVA-CANOVELLES (Catalunya-ESP)

 

ARBITROS / REFEREES:  ANDALUCIA(2), VALLADOLID(22), NAVARRA(3), ESLOVAQUIA(2), MELILLA(2), ARGELIA(4) y CATALUNYA(12).

 

PAISES Y COMUNIDADES PARTICIPANTES:   FRANCIA, BRASIL, ESLOVAQUIA, ARGELIA, NORUEGA,   … EUSKADI, VALENCIA, MELILLA, NAVARRA, ANDALUCIA, CASTILLA Y LEÓN  Y CATALUNYA.

 

AUTORIDADES Y PERSONALIDADES: 

Sra. M. DEL CARME RALLO, Alcaldesa del Ayuntamiento de Sant Esteve Sesrovires

Sr. ADRIÀ COMPANYS, Concejal de Deportes del Ayuntamiento de Sant Esteve Sesrovires

Sr. ENRIC CARBONELL, 1r. Teniente de Alcalde del Ayuntamiento de Sant Esteve Sesrovires

Sr. CARLES GIRALT, en representación del Consell Català de l'Esport (Generalitat de Catalunya)

Sr. JAUME FORT, Presidente de la Federació Catalana d'Handbol

Sr. LLUÍS TOMÀS, Diputado en representación de la Diputació de Barcelona

Sr. AMADEO UREÑA, Presidente del Club Handbol Sant Esteve Sesrovires

Sr. DANI ARIÑO, Director del Torneo Internacional de Balonmano Sanes Cup 2017

 

PRENSA, RADIO Y TELEVISIÓN:

El Sesrovirenc

Regió-7

Ràdio TV-10 Sant Esteve Sesrovires

ETV Llobregat Televisió

Emissora La Xarxa, Esports en Xarxa

elMontserratí

La Bùstia

TV3 Televisió de Catalunya

COM Ràdio

Valonmano con V

Patrocinadors

Premium

     

 

Col·laboradors

                    

          

Visites a la web

101137
AvuiAvui195
Aquesta setmanaAquesta setmana426
Aquest mesAquest mes3680