RESÚMEN FINAL 38º TORNEO INTERNACIONAL DE BALONMANO

TROFEO “SANES CUP 2018” (FESTA MAJOR )     13/17.07.2018

Sant Esteve Sesrovires (Barcelona / Spain)

 

 

 A – SENIOR MASCULINO (… 1999)

Final: H. COOPERATIVA-SANT BOI / BM. ESSAMAY   (22-21) gol de oro

Arbitros: Martí Ruiz (Catalunya) y DAVID NIETO (Castilla y León)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: JONATHAN GARCIA (H. Cooperativa-Sant Boi)

1 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

2 – BM. ESSAMAY (Catalunya-ESP)

3 – VALONMANO CON V (Volda – Noruega)

4 – JUNIOR SANES (Catalunya-ESP)

5 – ABSOLUT SANES TEAM (Catalunya-ESP)

6 – MARTO (Catalunya-ESP)

7 – REAL COHOLICOS (Catalunya-ESP)

8 – LA BANDA DEL PATIO (Catalunya-ESP)

9 – SZÉKESFEHÉRVÁR (Hungria)

10 – BM. MOAÑA (Galicia-ESP)

 

B – JUVENIL MASCULINO (2000-2001)

Final: VALONMANO CON V / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES   (14-13) gol de oro

Arbitros: Lukas Bubernik y Sabina Nelhybelova (Rep. Checa)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: GERARD BLANES (Valonmano con V)

1 – VALONMANO CON V (Volda – Noruega)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

3 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

4 – ECO ST. HILAIRE (Francia)

5 – HBC. RUMILLY (Francia)

 

C – CADETE MASCULINO (2002-2003)

Final: TOP DAMM / GINÁSIO CLUBE DE SANTO TIRSO-B   (18-16)

Arbitros: Jorge Oto (Aragón) y Pedro Jorlar (Castilla y León)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: CRISTIAN VILA (Top Damm)

1 – TOP DAMM (Catalunya-ESP)

2 – GINÁSIO CLUBE DE SANTO TIRSO-B (Portugal)

3 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A (Catalunya-ESP)

4 – CONVENTION BEEX ASCAP PMHB-A (Francia)

5 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

6 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

7 – GINÁSIO CLUBE DE SANTO TIRSO-A (Portugal)

8 – CONVENTION BEEX ASCAP PMHB-B (Francia)

 D – INFANTIL MASCULINO (2004-2005)

Final: VALONMANO CON V / H. COOPERATIVA-SANT BOI-A   (22-16)

Arbitros: Jean Pierre Blaise (Francia) y Hamida Abdenacer (Argélia)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: NIL MORENO (Valonmano con V)

1 – VALONMANO CON V (Volda – Noruega)

2 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-A (Catalunya-ESP)

3 – BM. URDULIZ-B (Euskadi-ESP)

4 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-B (Catalunya-ESP)

5 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

6 – CLÀSSIC JUNIOR TEAM OF SANES (Catalunya-ESP)

7 – BM. URDULIZ-A (Euskadi-ESP)

 E – ALEVÍN MIXTO (2006-2007)

Final: CH. SANT ESTEVE ROGER PUJOL / HB. CAMARGO 1974   (22-8)

Arbitros: David Solé y Lucas Rodríguez (Catalunya)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: DANIEL MARTÍN (CH. Sant Esteve Roger Pujol)

1 – CH. SANT ESTEVE ROGER PUJOL (Catalunya-ESP)

2 – HB. CAMARGO 1974 (Cantabria-ESP)

3 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

4 – CH. SANT ESTEVE FEMENÍ (Catalunya-ESP)

 

F – BENJAMÍN MIXTO (2008-2009)

Final: OS MINI JOSEP ROCA / CH. SANT ESTEVE ALBERT FALGUERA   (27-24)

Arbitros: 

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: Hermanos Cabrero y Laia Roy (Os Mini Josep Roca)

1 – OS MINI JOSEP ROCA (Catalunya-ESP)

2 – CH. SANT ESTEVE ALBERT FALGUERA (Catalunya-ESP)

3 – CH. SANT ESTEVE BLANC (Catalunya-ESP)

4 – CH. SANT ESTEVE PRE-BENJAMÍ (Catalunya-ESP)

5 – CH. SANT ESTEVE BLAU (Catalunya-ESP)

G – SENIOR FEMENINO (… 1999)

Final: QUINTA OLEADA / VALONMANO CON V  (15-14) gol de oro

Arbitros: Paula Ramos y Irene Santos (Castilla y León)

Premio “Pep Masachs MVP Mejor Jugadora: MARIA MÜLLER-THYSSEN (Quinta Oleada)

1 – QUINTA OLEADA (Catalunya-ESP)

2 – VALONMANO CON V (Volda - Noruega)

3 – BLACK GIRLS (Catalunya-ESP)

4 – HB. CAMARGO 1974 (Cantabria-ESP)

5 – CH. RIOLA (Valencia-ESP)

6 – CON V DE VODKA (Catalunya-ESP)

7 –CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

 

H –JUVENIL FEMENINO (2000-2001)

Final: VALONMANO CON V / ASPTT. STRASBOURG   (18-11)

Arbitros: Laura Sayago y Emma Lobato (Castilla y León)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: YAIZA FERRER (Valonmano con V) 

1 – VALONMANO CON V (Volda – Noruega)

2 – ASPTT. STRASBOURG (Francia)

3 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

 

I – CADETE FEMENINO (2002-2003)

Final: HB. CAMARGO 1974 / VALONMANO CON V   (12-11)

Arbitros: Pablo Pérez y Javier Rodríguez (Castilla y León)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: JANA CUESTA (HB. Camargo 1974)

1 – HB. CAMARGO 1974 (Cantabria-ESP)

2 – VALONMANO CON V (Volda – Noruega)

3 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-B (Catalunya-ESP)

4 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-A (Catalunya-ESP)

5 – H. ONDA (Valencia-ESP)

6 – CH. TERRASSA (Catalunya-ESP)

7 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

8 – ECO ST. HILAIRE (Francia)

 

J – INFANTIL FEMENINO (2004-2005)

Final: VALONMANO CON V / BM. URDULIZ-A  (20-14)

Arbitros: Jorge Oto y Marc Gómez (Aragón) 

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: BERTA PRAT (Valonmano con V)

1 – VALONMANO CON V (Volda – Noruega)

2 – BM. URDULIZ-A (Euskadi-ESP)

3 – ASPTT. STRASBOURG (Francia)

4 – CH. VILANOVA DEL CAMÍ (Catalunya-ESP)

5 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

6 – HB. CAMARGO 1974 (Cantabria-ESP)

7 – BM. URDULIZ-B (Euskadi-ESP)

8 – US. CAGNES HANDBALL (Francia)

 

K– MASTER/MAXI/VETERANOS MASCULINO (+35 años)

Final: EX.VETERANS H. SANT CUGAT / CH. SANT QUIRZE  (11-10)

Arbitros: Ruben Gómez y Lucas Rodríguez (Catalunya)

Premio “Pep Arrufat” MVP MejorJugador: JORDI PALENCIA (Ex.Veterans H. Sant Cugat)

1 – EX.VETERANS H. SANT CUGAT (Catalunya-ESP)

2 – CH. SANT QUIRZE (Catalunya-ESP)

3 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A (Catalunya-ESP)

4 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

5 – OAR. GRÀCIA SABADELL (Catalunya-ESP)

 

L – MASTER/MAXI/VETERANOS FEMENINO (+33 años)

Final: OAR. GRÀCIA SABADELL / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (15-12)

Arbitros: Laura Sayago y Emma Lobato (Castilla y León)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: LINA GRUXA (OAR. Gràcia Sabadell)

1 – OAR. GRÀCIA SABADELL (Catalunya-ESP)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

 

ARBITROS / REFEREES:  ARGELIA(1), REP. CHECA(4), FRANCIA(1), ARAGÓN(4), CASTILLA Y LEON(12) Y CATALUNYA(14).

 

PAISES Y COMUNIDADES PARTICIPANTES:   FRANCIA, ARGENTINA, NORUEGA, ARGELIA, PORTUGAL, HUNGRIA, REP. CHECA, CANTABRIA, GALICIA, ARAGÓN, EUSKADI, CASTILLA Y LEÓN, VALENCIA Y CATALUNYA.

 AUTORIDADES Y PERSONALIDADES: 

Sr. ENRIC CARBONELL, Alcalde del Ayuntamiento de Sant Esteve Sesrovires

Sr. ÒSCAR RODRÍGUEZ, Concejal de Deportes del Ayuntamiento de Sant Esteve Sesrovires

Sr. AMADEO UREÑA, Presidente del Club Handbol Sant Esteve Sesrovires

Sr. JUAN MANUEL RODRÍGUEZ, Vicepresidente del Club Handbol Sant Esteve Sesrovires

Sr. JOSE ANTONIO QUILES, Director del Torneo Internacional de Balonmano Sanes Cup 2018

Sr. ÀLEX ARRUFAT, hijo de nuestro estimado Pep Arrufat (DEP.)

 

PRENSA, RADIO Y TELEVISIÓN:

El Sesrovirenc

Regió-7

Ràdio TV-10 Sant Esteve Sesrovires

Handbol 100x100

ETV Llobregat Televisió

Emissora La Xarxa, Esports en Xarxa

elMontserratí

La Bùstia

TV3 Televisió de Catalunya

COM Ràdio

Valonmano con V

Patrocinadors

Premium

     

 

Col·laboradors

                    

          

Visites a la web

166229
AvuiAvui168
Aquesta setmanaAquesta setmana862
Aquest mesAquest mes3027